„Chi Cerca, trova”

Kto szuka, ten znajdzie… pieska w schronisku do swojego domu 🙂
Dzień dobry,
przedstawiamy kolejne wspaniałe czworonogi ze schroniska. Jeżeli myślisz na adopcją, zastanawiasz się czy zabranie do domu psa ze schroniska to dobry pomysł – nie bój się decyzji. Oczywiście adopcja nowego zwierzaka wiąże się z wieloma zmianami oraz początkowymi kłopotami zarówno dla zwierzaka, jak i dla Ciebie, zawsze starajmy się ograniczyć je do minimum. Dlatego przygotowaliśmy swego rodzaju listę pytań, które warto zadać sobie i odpowiedzieć na nie przed adopcją. Będziemy starać się regularnie umieszczać listę pytań, które, wiedząc z naszego doświadczenia oraz doświadczenia innych adoptujących, mogą pomóc w odpowiedzialnej i przemyślanej decyzji:

Czy posiadasz w domu inne zwierzęta, czy to kota, czy zwierzęta gospodarskie, czy w sąsiedztwie są inne zwierzęta, na które zareagowac może nasz nowy pupil?
Czy miejsce zamieszkania jest odpowiednie dla zwierzaka, którego rozważasz? Czy lepiej wziąć mniejszego a może mamy wystarczająco miejsca dla większego pieska?
Czy jesteś w stanie pogodzić swoje codzienne obowiązki zarówno prywatne jak i zawodowe oraz rutynowy dzień z opieką nad pieskiem?
Co zrobisz zw zweirzęciem w przypadku wyjazdu na wakacje lub podróż służbową?
Co inni domownicy sądzą o posiadaniu pieska w domu?
Czy domownicy nie mają alergii na sierść zwierzęcia tudzież innych problemów zdrowotnych związanych ze zwierzętami? Czy akcetpują i tolerują sierść, którą ewentualnie nasz piesek może zostawiać na dywanach, chodnikach, podłogach?
Czy w rodzinie zostanie wyznaczona osoba, która zgodziła się ponosić odpowiedzialność za opiekę nad pieskiem, tj. wyprowadzanie na spacery, karmienie, krótka zabawa, wizyty u wterynarza, etc. ?

Tę parę początkowych pytań warto sobie zadać przed adopcją. Oczywiście – nie bójmy się adopcji. To największa dorma pomocy dla tych zwierząt. Schroniska mają również regulację, że gdyby coś okazało się nie tak, np. brak tolerancji w stosunku do domowników, brak zrozumienia z innymi zwierzętami, pieska można do bodajże 30 dni zwrócić. Nie zostajemy sami z problemem. A przez miesiąc można pieska poznać i jest to czas na aklimatyzację. Dlatego nie bójmy się adopcji.
A teraz parę zdjęć:
Pozdrawiamy 🙂