Adopcja i procedura adopcyjna nie są skomplikowane, jednak przygotowanie może być czasochłonna. .
Do adopcji trzeba się starannie przygotować. Najważniejsza zasada to nie kierować się emocjami, uczuciowymi zrywami i wzruszeniami. Proces powinien zacząć się od przemyślanej i rozsądnej decyzji. Musisz zadać sobie wiele pytań, ważnych pytań i zastanowić się czy na pewno znasz jednoznaczną odpowiedź na każde z nich. Musisz pamiętać, że pies to odpowiedzialność i obowiązek na kolejne lata swojego życia. Pies musi zostać zaakceptowany przez wszystkich domowników. Zastanów się, czy na pewno jesteś gotowy na adopcję.

Tylko wówczas adopcja będzie obopólną radością, zarówno dla adoptującego jak i dla zwierzaka. Tylko wówczas praca jaką wszyscy poświęcamy w celu zmniejszania ilości zwierząt bezdomnych będzie przynosiła efekty.
Gdy już będziesz zdecydowany – zapraszamy! Przyjdź do schroniska i przygarnij jednego z tych wspaniałych piesków.
A potem – pozostaje już tylko cieszyć się z nowego, czworonożnego przyjaciela.

Ok, ale, jak wszędzie, zapewne są jakieś procedury? No tak, papierologia jest wszędzie.
Jednak nie ma się czego obawiać, ta procedura to formalność.

Adoptować psa może osoba pełnoletnia. A więc musi posiadać skończone 18 lat i mieć przy sobie dowód osobisty. Podpisuje się zobowiązanie, umowę adopcyjną, z którą należy się zapoznać. I to w zasadzie wszystko. Możemy cieszyć się razem z pieskiem.

Warto również zabrać ze sobą smycz lub koc, coś co zapewni bezpieczny transport pieska ze schroniska do domu. To bardzo ważne, aby podróż przebiegła bezpiecznie zarówno dla zwierzęcia jak i dla osób z nim podróżujących. Pamiętaj o tym.


I to wszystko. Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania – jesteśmy do dyspozycji. 🙂